Menu Close

Konsorcjum i zespół

Iscte – University Institute of Lisbon został założony w 1972 roku jako jeden z pierwszych portugalskich współczesnych uniwersytetów, z głównym celem badania pracy i dynamiki społecznej w szybko zmieniającym się świecie. Od momentu powstania, uniwersytet rozszerzył swój zasięg dyscyplinarny do czterech szkół: Iscte Szkoły Biznesu, Szkoły Socjologii i Polityki Publicznej, Szkoły Technologii i Architektury oraz Szkoły Nauk Społecznych i Humanistycznych. Iscte jest dumny z tego, że jest jednym z najbardziej dynamicznych i innowacyjnych uniwersytetów w Portugalii, rozwijającym, rozpowszechniającym i przekazującym wiedzę społeczeństwu, zgodnie z najwyższymi międzynarodowymi standardami.
Odisee jest instytucją szkolnictwa wyższego w Belgii, która oferuje program studiów licencjackich w obszarze wczesnej edukacji i opieki (2,5-5 lat). Wydział Edukacji Nauczycieli ma bogate doświadczenie w badaniach zorientowanych na praktykę, które realizuje we współpracy z placówkami wczesnej edukacji i opieki skupionych wokół czterech głównych tematów: (1) różnorodność i integracja, (2) stymulacja językowa u małych dzieci, (3) edukacja w zakresie nauk ścisłych i technologii oraz (4) otwarte społeczności edukacyjne.
University of Warsaw (UW) jest największym uniwersytetem w Polsce i wiodącym ośrodkiem badawczym w kraju. UW oferuje szeroki zakres studiów w zakresie nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych i przyrodniczych, a także indywidualne studia interdyscyplinarne, 27 programów anglojęzycznych i 29 programów studiów prowadzonych wspólnie z uczelniami z zagranicy.
Polytechnic Institute of Porto jest największą portugalską instytucją politechniczną. Jego Szkoła Edukacji oferuje szereg programów licencjackich i magisterskich w dziedzinie Edukacji Nauczycieli i Edukacji Społecznej, a także szeroki zakres programów kształcenia ustawicznego.
APEI jest profesjonalnym stowarzyszeniem non-profit zrzeszającym specjalistów w dziedzinie wczesnej edukacji i opieki, utworzonym w 1981 roku w Portugalii. Wspiera rozwój zawodowy, innowacje i inicjatywy badawcze. Pełni również silną rolę rzecznika w dziedzinie wczesnej edukacji i opieki.